Misyonumuz

Esenyurt'ta faaliyet gösteren sanayici ve iş adamlarının potansiyellerini en iyi şekilde değerlendirmeleri için gerekli koşulların oluşmasına katkıda bulunmak, bölge sanayicisinin sorun ve talepleri gerekli mercilere iletmek, bu sorunların çözümünde yerel yetkililer, kamu kurumları, üniversiteler ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla beraber projeler üreterek çözümün de bir parçası olmaktır.

Üyeleri arasında dostluk ve dayanışma duygusuna önem veren ESİDER, Esenyurt'un iç ve dış ticaret hacminin artması, bölge sanayicisinin güçlenmesi ve daha fazla istihdam olanağı sağlayabilmesi için elinden geleni yapmaya çalışır.

 

Vizyonumuz

ESİDER, Esenyurt'ta faaliyet gösteren küçük, orta ve büyük işletmelerin hepsini temsil etmeyi amaçlar. Siyaset üstü bir yapı olan ESİDER; yerel yönetimler, kamu kurumları, üniversiteler ve diğer sivil toplum kuruluşları ile sağlam ilişkiler kurarak, faaliyetlerini sürdürür.

ESİDER; katılımcı, paylaşımcı, demokratik, dayanışmacı ve şeffaf bir sivil toplum kuruluşu olarak, kuruluş amaç ve ilkelerinden ödün vermeden faaliyetlerini sürdürür ve temsil tabanını genişletmeyi hedefler.


Whatsapp ile ulaşın Whatsapp ile ulaşın