İESU Lojistik Zirvesi

İstanbul Esenyurt Üniversitesi tarafından düzenlenen Lojistik Zirvesi'ne katılım sağlandı.

IESU İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi tarafından Esenyurt Kaymakamı Fatih ÇOBANOĞLU ve Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÖZER'in katılımıyla Lojistik Zirvesi düzenlendi.

Programda ESİDER yönetim kurulu başkan yardımcısı Turan İŞCAN tarafından yapılan sunum ilgiyle izlendi. Turan İŞCAN yaptığı sunumda Esenyurt'un hızla artan nüfusla konut arsa ihtiyacının ve maliyetlerin artmasının lojistik depolarının Esenyurt'tan kaçışını hızlandırdığını buna karşın depolama ihtiyacının had safhada olduğunu ifade etti. 

ESİDER Başkanı Turgut ŞAVLI programa dair değerlendirmesinde ''konu her boyutuyla ele alındı, lojistik ihtiyaç duyulan bir kaynağın ihtiyaç duyulduğu anda ve yerde hazır bulundurulmasıdır. Yani algılandığı gibi sadece taşımacılık işi olmayıp, aynı zamanda süreç yönetimidir.  Esenyurt üretim ve ihracat gücü yüksek olan bir bölge. Dolayısıyla depolama ihtiyacımız had safhada. Lojistik depolama alanlarının oluşturulması ve buralara yapılacak depolama alanlarının Esenyurt ilçemizdeki sanayici ve iş insanlarımızın daha ekonomik olarak kullanması sağlanabilir. Unutulmamalı ki, sanayinin kalbi Esenyurt'ta atıyor, dedi. 


Whatsapp ile ulaşın Whatsapp ile ulaşın