Buradasınız : FAALİYETLERİMİZ

ÇSGB ÖMER DİNÇER SEÇİM ÖNCESİ ESENYURT'U ZİYARET ETTİ

ÇSGB ÖMER DİNÇER SEÇİM ÖNCESİ ESENYURT'U ZİYARET ETTİ - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer seçim çalışmaları kapsamında Esenyurt ilçesini ziyaret etti. İş adamları ile de bir araya gelen Bakan Dinçer, istihdam konusuna ciddi önem verdiklerini belirterek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer seçim çalışmaları kapsamında Esenyurt ilçesini ziyaret etti. İş adamları ile de bir araya gelen Bakan Dinçer, istihdam konusuna ciddi önem verdiklerini belirterek " Güvenli toplum sıfır işsizlik hedefliyoruz" dedi.

Bakan Ömer Dinçer seçim öncesi gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında AK Parti Esenyurt İlçe Teşkilat'ını ziyaret ederek, teşkilat mensupları ile kısa bir iletişim toplantısı gerçekleştirdi. Bakan Dinçer'in ziyareti sırasında, İlçe Başkanı Şenay Değer, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve il genel meclis üyeleri hazır bulundu. Bakan Dinçer, Esenyurt AK Parti ilçe yönetimine, "Seçim sürecinde ve sonrasında, üçüncü bölge olarak sizler ile
çalışarak sürekli iletişim halinde olacağız" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer AK Parti ilçe teşkilatı ziyareti sonrasında Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ve İlçe Başkanı Şenay Değer ile birlikte Esenyurt Belediyesi'nin yapmış olduğu sosyal tesisleri gezdi. Bakan Dinçer Esenyurt Belediyesi tarafından yeri tahsis edilerek faaliyete giren Sosyal Güvenlik Kurumu Esenyurt Şubesi'ni de ziyaret etti.

Esenyurt gezisi ardından, Bakan Dinçer Belediye Nikah Sarayı toplantı ve kongre salonunda düzenlenen; iş adamları, işletme sahipleri ve esnafların davet edildiği yemek programına katıldı. Şenay Değer: Bakanımızı ağırladığımız için çok mutlu olduk AK Parti Esenyurt İlçe Teşkilatının düzenlediği yemekli toplantıda açılış konuşması yapan Esenyurt Ak Parti İlçe Başkanı Şenay Değer; "Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ve ekibinin yapmış olduğu başarılı belediyecilik hizmetleri ve sosyal - kültürel faaliyetlermer sonucunda bugün Esenyurt bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Bölgemizdeki sanayici ve iş adamlarımızın sektörleri ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız ile paylaşmak istedikleri hususlar olacaktır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer de konuklarımız için bir saatlik bir sunum gerçekleştirecek. Sayın bakanımızın vereceği bilgilerden hepimiz bu anlamda istifade etmiş olacağız. Aday listelerinde sayın bakanımızı, üçüncü bölge birinci sırada görmekten dolayı çok mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Çünkü sayın bakanımız hem teoriyi hem pratiği son derce iyi bilen, çok değerli bir büyüğümüzdür" dedi.

Necmi Kadıoğlu : Bölgemiz çok şanslı Programda ev sahibi sıfatıyla konuşma yapan Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu; "Biliyorsunuz önümüzde, yaklaşan genel seçimler var. Milletvekillerimizi seçerek Ankara'ya göndereceğiz. Bu dönem özellikle bölgemiz ve Esenyurt'umuz, çok şanslıdır. Çünkü bu dönemde isimlere baktığımız zaman listenin başında, Prof. Dr. Ömer Dinçer'i görünce Sayın Başbakan'ımızın bölgemize ne kadar önem verdiğini, ilgi ve alaka gösterdiğini anladık. Bu sebeple sayın bakanımıza, izim bölgemizden aday olduğu için çok teşekkür ediyoruz. Bugün bu tesisimizde, ev sahibi olarak tüm konuklarımıza 'hoş geldiniz' diyorum. Bölgemizdeki değerli sanayici ve iş adamlarımız ile zaman zaman bir araya gelerek, görüşmeler düzenleyip sıkıntıları çözmeye çalışıyoruz. Esenyurt'ta bu akşam çok değerli bakanımız Prof. Dr. Ömer Dinçer hocamız var. Bugün onunla görüşerek, iletişim kurarak, vereceği bilgilerden hepimizin faydalanacağını düşünüyorum" dedi.

Bakan Ömer Dinçer : Güvenli toplum sıfır işsizlik" Daha sonra sunum yapmak üzere kürsüye gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer, bu bölgeden aday gösterildiği için onur duyduğunu ifade etti. Bakan Dinçer; "Buradan sizlerin bir hemşehrisi, kardeşi olarak milletvekili adayı olmuş isem bu onuru taşımak ve onun sorumluluğunu yüklenmek amacı ile sizleri elimden geldiği kadar iyi temsil etmeye çalışacağım. Bugün ülkemizin sorunlarını tartışarak sizlerle paylaşacağız. Hepinizin bildiği gibi ülkemizde istihdamla ilgili, yoksullukla ilgili, kayıtdışılık ile ilgili çok ciddi sorunlarımız vardır.

Ayrıca ekonomi, enflasyon ve faiz ile ilgili de çok önemli hedeflerimiz bulunmaktadır. Ülkemizin, tüm dünya ülkeleri arasında rekabet gücünü yükseltecek, konumunu önemli bir noktaya taşıyacak ciddi stratejilerimiz var. Bizim istihdam ile ilgili en önemli problemimiz iş arayan insanlarımızın belirli bir uzmanlığının olmaması, bu vatandaşlarımızın belirli bir mesleğe sahip olmamalarıdır. Bu gerçekten hareket ile bu konuya yönelik önemli tedbirler aldık. İş-kur ile yaptığımız mesleki eğitim çalışmalarında, 2011 yılında tam 400 bin kişiyi eğitmek üzere program yaptık. Türkiye'de mesleki eğtimin geliştirilmesi yönünde çok önemli çalışmalarımız var. Biz istiyoruz ki, gelişmiş ülkelerde olduğu gibi mesleki eğitimimizi geliştirelim. Eğer ülkede işsiziniz çok ise yoksulluk, sosyal problem ve legal olmayan hadiseler çoğalır. Güvenli ve güvenilir bir toplum olmayı arzu ediyorsak, bizim işsizlik sorununu çözmemiz gerekmektedir" dedi.

Bakan Dinçer; Sağlık ve ilaç sanayi, Sosyal Güvenlik Kurumu çalışmaları, emeklilik durumu, yoksulluk ile mücadele, sosyal destek programı, taşeron çalışma sistemi başlıklı konular hakkında da detaylı bilgiler verdi. Ayrıca, bakanlığın oluşturduğu prestijli Sosyal Güvenlik Merkezi projelerinin hazır olduğunu, bunlardan birinin en kısa zamanda Esenyurt'a yapılacağını ve yer konusunda Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'nun uygun ve güzel bir yer tahsis ettiğini söyledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer yaptığı sunum sonrasında, iş adamlarından gelen soruları da cevapladı.

Soru cevap bölümünün ardından yemekli toplantı programı sona erdi.