Buradasınız : FAALİYETLERİMİZ

Sanayide İnovasyon, Devlet Teşvikleri, Patent Vergi Muafiyetler

Sanayide İnovasyon, Devlet Teşvikleri, Patent Vergi Muafiyetler - Sanayide İnovasyon, Devlet Teşvikleri, Patent Vergi Muafiyetleri paneli İkitelli OSB Yönetim Binası Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Sanayide İnovasyon, Devlet Teşvikleri, Patent Vergi Muafiyetleri paneli İkitelli OSB Yönetim Binası Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Üye firmamız ADRES PATENT işbirliğinde düzenlenen  "Sanayide İnovasyon, Devlet Teşvikleri, Patent Vergi Muafiyetleri" paneli Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Çalışma Grubu Kusi Dr. Leyla TÜRKER ŞENER,  Milli Teknoloji Hamlesi Y. Mimar Ümit ÜNAL, Adres Patent Yönetim Kurulu Başkanı Av. Ali ÇAVUŞOĞLU, KOSGEB Uzmanı  Mustafa Kemal GÜZELYURT ve 400 katılımcı ile İkitelli OSB Yönetim Binası Konferans Salonu'nda başarıyla gerçekleştirilmiştir.
 
ESİDER Başkanı Fevzi TOROLSAN panelde yaptığı konuşmada bilginin korunmasındaki önemin günümüzde giderek artığına işaret ederek, "Üretilen her bilgiyi korumamız gerekiyor. Ülkelerin günümüzde teknolojik gelişmişliği artık patent sayıları ile ölçülüyor. Türkiye'de patent sayılarını artırmak adına devlet tarafından sunulan teşvikler büyük bir öneme sahip,  firmaların patent konusunu sermaye olarak düşünüp, bu konuya daha fazla eğilmesi gerekmektedir'' dedi.