Buradasınız : FAALİYETLERİMİZ

ÜLKE SANAYİNİN SAHİBİYİZ

ÜLKE SANAYİNİN SAHİBİYİZ - ''Ülke Sanayinin Sahibiyiz '' başlıklı çalıştay 10 Kasım 2018 Cumartesi günü tarihinde Hilton Garden In Otel'de düzenlendi.

''Ülke Sanayinin Sahibiyiz '' başlıklı çalıştay 10 Kasım 2018 Cumartesi günü tarihinde Hilton Garden In Otel'de düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Sanayi Bakanı Yardımcısı Hasan BÜYÜKDEDE, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Ümit ÜNAL, Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat ALATEPE, İSİFED Başkanı Muammer ÖMEROĞLU, ESİDER üyeleri ve bölge sanayicilerimizin katılımlarıyla ''Ülke Sanayinin Sahibiyiz '' başlıklı çalıştay düzenlenmiştir.

 

Katılımcıların soru ve sorunlarını dinleyen Hasan BÜYÜKDEDE ve Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat ALATEPE en ağır yükü üstlenen sanayicilerin destekçisi olduklarını ifade ettiler. ESİDER Başkanı Fevzi TOROLSAN çalıştay değerlendirmesinde 'Ülkemizin sanayileşerek kalkınması, sanayi toplumu olabilmesinde eksikler, engeller ve yapılması gerekenlerin neler olduğunu yıllardır konuşa geldik. Ancak içinde bulunduğumuz zor dönemde üretim ihtiyacı konusundaki bilinç ülkenin her kademesinde hiç bugünkü kadar güçlü ve inandırıcı olmamıştı. Sıkıntıların fırsata çevrilebileceği bir ortamın devlet, yerel yönetim ve iş dünyası arasındaki gerçekçi işbirliği ile yaratılması için belki de en önemli günlerden geçiyoruz. Mühendis, duayen sanayici, ihracatçı, bölgede halen fabrikasında üretimle uğraşan bizden biri olarak konularımızı bilmekte ve en üst düzeyde koordinasyonu ile görevli Sayın Hasan BÜYÜKDEDE'ye teşekkür ediyorum' dedi.