Buradasınız : FAALİYETLERİMİZ

İMAR BARIŞI ÇALIŞTAYI-2

İMAR BARIŞI ÇALIŞTAYI-2 -

"Tüm Yönleriyle İmar Barışı Çalıştayı-2" Hilton Garden Inn Otel'de gerçekleştirildi

 

ESİDER ve Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü GHE işbirliğiyle düzenlenen  ''İmar Barışı Çalıştayı -2'' Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat ALATEPE, Başkan yardımcıları Eren KAYA - Toğay ÇOBAN - Pakize BAHADIR , İSİFED Başkanı Muammer ÖMEROĞLU, Tapu Kadastro İstanbul Bölge Müdürü  Sedat CÖMERTOĞLU, üyelerimiz ve bölge sanayicilerimizin katılımları ile gerçekleştirilmiştir. Üyemiz ve GHE Başkanı Avukat Ali YÜKSEL, Haziran ayından bu yana yapılan uygulamalar çerçevesinde edinilen tecrübe ve mevzuattaki düzenlemeler ışığında gelinmiş olan durumu ve hukuki bakış açısını anlatarak, halen yoruma açık konuların bulunduğunu, bunların üzerinde çalıştıklarını ifade etti. Diğer uzmanlar bina ve yapılarda beyan edilmesi gereken değişiklikleri, hesap şekillerini ve hisse oranlarının belirlenme yöntemlerini anlattılar.

Sayın Ali Murat ALATEPE '' Sanayici ülkemiz için en önemli can damarı, çünkü üretiyor. ESİDER'e bölge işadamları ile kurulan iletişime katkıları nedeni ile teşekkür ediyorum, bölgemizdeki sanayicilere imkanlar dahilinde her türlü kolaylığın yapılacağına söz veriyorum." dedi. Mevzuatta açık hususları tespit ederek bakanlığa ilettiklerini bu konuda yoğun bir çalışma içinde olduklarını belirtti. Programın son derece verimli ve başarılı olduğunu ifade eden başkan yardımcısı Eren KAYA ''ESİDER Başkanı ve yönetim kurulunu düzenlenen organizasyonların isabetliliği ve kalitesi nedeniyle kendilerini tebrik ediyorum" dedi.  

Dinleyicilerden gelen sorulara  gerek Avukat Ali YÜKSEL başkanlığındaki konuşmacılar  gerekse Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Eren KAYA ve Tapu Kadastro İstanbul Bölge Müdürü  Sedat CÖMERTOĞLU tarafından detaylı bir şekilde cevap verilmeye çalışılmış, çeşitli açılardandeğerlendirmeler ve tarafların görüşleri ortaya konmuştur.