Buradasınız : FAALİYETLERİMİZ

2018 ESİDER İFTAR YEMEĞİ

2018 ESİDER İFTAR YEMEĞİ - ESİDER'in 2018 geleneksel İftar yemeği Avcılar Hilton Double Tree Otel'de 500'ü aşkın sanayici ve işadamının katılımıyla gerçekleştirildi.

ESİDER'in 2018 geleneksel İftar yemeği Avcılar Hilton Double Tree Otel'de 500'ü aşkın sanayici ve işadamının katılımıyla gerçekleştirildi.


Esenyurt ve çevresinde faaliyet gösteren sanayi şirketlerinin ortak sorunlarının çözümü noktasında fikir alışverişinde bulunmak, projeler üretmek, gerekli mercilerle beraber sorunların çözümü noktasında iş birliği yapmak için kurulan Esenyurt Sanayici ve İşadamları Derneği, Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Togay ÇOBAN,Esenyurt'un mülki ve yerel yönetim yetkilileri ve birçok Esenyurt'lu işadamının katılımıyla Avcılar Hilton Double Tree Otel'de iftar programı düzenlendi.

Esenyurtlu iş adamları iftar yemeğinden sonra istişare yaparak  Esenyurt'un ve mevcut piyasanın sorunlarına değinildi. Programda dernek üyesi sektöründe başarılı iş adamlarına ödül verildi.

 

ESİDER Başkanı Fevzi TOROLSAN yaptığı konuşmada

Artık geleneksel hale getirdiğimiz bir iftarımızda daha bir aradayız, hoş geldiniz, sizleri saygı ile selamlıyorum.

Bu mübarek günlerde günlük hayatımızdaki kimliğimizi bir kenara bırakarak ibadet etmenin iç huzuru, sadece kul olmanın kardeşliği ile omuz omuza, hep birlikte iftarımızı paylaşıyoruz.

Cenab-ı Hak oruçlarımızı, ibadetlerimizi makbul eylesin.

Hiç şüphesiz ki; ülke olarak önemli bir dönemi yaşıyoruz. Sadece ülkemiz değil,dünya 2. Dünya savaşından beri görmediği bir değişim, dengelerin tekrar oluşması ile karşı karşıya...

Bu mübarek akşamda gün boyu yeterince aklımızı meşgul eden, gündem konusu olan siyasi, ekonomik, uluslararası gelişmelere girmek istemiyorum.

Ancak, bizleri bütün gün meşgul eden bu gelişmeleri bu akşamın manevi anlamı içinde hayat tecrübemiz, toplumsal karakterimiz ve inancımız gereği sakin, günlük çalkantıların üzerinde bir bakış ile değerlendirmemiz, suhulet ile karşılamamız gerektiğini vurgulamak istiyorum.

Türk sanayicisi ve işadamı esasında uzun vadeli düşünen, kısa vadeli hesaplar içinde olmadan ileriye bakabilen ve stratejilerini buna göre geliştiren insandır. Ülkemiz konumu ve tarihin akışı içinde aldığı rol nedeni ile çalkantılar olagelmiş, insanının çalışkanlığı, becerisi ve her şeyden önce, birbirine olan sevgi ve güveni ile bir bütün olarak zorlukların üstesinden gelmiştir, dünyanın yadsınamaz, önemli bir güç odağı olmuştur.

Biz bu ülke vatandaşlarına düşen en önemli görev yaptığımızı iyi yapmak, inançla en iyisini yapmaktır. Dünyanın acımasız rekabet anlayışı içinde uzun vadeli düşünerek fabrikalarımızda işveren, mühendis, işçi demden el birliği içinde önce en iyi ortamı, sonra en iyi ürünü üretmek için yekvücut olmalı; bu ülkenin parçası olan her noktada,   kamuda, sanatta, siyasette her türlü fikir ve görüş ayrılığını saygı ile karşılayarak aklen, vicdanen en iyisini başarmalıyız.

Bunuda ancak birbirimize yakın durarak, tanıyarak, sevip, saygı duyarak, elelevererek, birbirimize güç katarak yapmamız mümkündür.

SevgiliYunus Emre der ki:

"Gelin tanışık idelim, işi kolay tutalım,

Sevelim,sevilelim, dünya kimseye kalmaz"

Bugünler kendimizi kaptırdığımız dünya  telaşesi içinde durup nefeslenmenin, giderek artan rekabet dünyasında birbirimizi hasım değil kardeş, dost olarak görmenin, el ele vermenin, insan olduğumuzun, iyi niyete , güler yüze, sevgiye ihtiyacımız olduğunun farkına varmamız gereken muhasebe günleri….

Mevlana'nın dediği gibi "aynaya bakan yüz nurlu olur"…

Günümüzde bu muhasebeye her gün biraz daha çok gerek duyuyoruz. Layığı ile "aynaya bakabilseydi" insanlık,  etrafımızı giderek saran savaş, şiddet, acı çemberi böylesine gelişebilir miydi? Dünyada bunca adaletsizlik,            1 milyar 400 bin aç olur muydu? Günlük yaşamımızda birbirimize hayatı bu kadar zorlaştırırmıydık?...

Dostlar, zaman gönül birliği içinde el ele olma zamanıdır!

Bizler kendimizi bir araya gelme, gönülleri kaynaştırma fırsatları yaratmaya bu nedenle yükümlü ve sorumlu hissediyoruz.

ESİDER olarak sadece üyelerimiz değil, bölgenin tüm sanayicileri, iş adamları,yöneticilerimiz, eğitimcilerimiz, hekimlerimiz ile dostça, samimi ortamlarda tanışıp dostluklar, işbirlikleri, yeni ufuklar geliştirmeye çalışıyoruz.

Refah ve kalkınmışlık için sanayi ve kentin, üretim ve insanın ayrılmaz bütünlüğü ilkesini savunduk hep…

Bundan sonra da Esenyurt'umuzda yatırım yapmış arkadaşlarımızı bir araya getiren bir çatı olma misyonumuzu kararlılıkla sürdüreceğimizi ve hep birlikte ilçemiz adına hayırlara vesile olacak bir çok projeyi hayata geçireceğimizi ifade etmek isterim.

 

Sözlerime son vermeden önce hepinizin Ramazan ayını bir kez daha kutluyor, bu mübarek ayın ülkemiz,   

tüm İslam alemi ve dünya için hayırlara vesile olması temennilerimi tekrarlıyorum. 

Bu akşam bizlerle orucunu açan tüm dostlarıma teşekkürlerimi sunuyor hayırlı ramazanlar diliyorum'' dedi.