Buradasınız : FAALİYETLERİMİZ

ESİDER BAŞKANI VE YÖNETİM KURULUNDAN ÜYELERİNE ZİYARET

ESİDER BAŞKANI VE YÖNETİM KURULUNDAN ÜYELERİNE ZİYARET -

Başkanı Muammer Ömeroğlu ve yönetim kurulu üyeleri, bölge sanayicisi ve iş adamlarının sorunlarını, beklentilerini dinlemek ve fikir alış verişinde bulunmak üzere ESİDER üyelerinden bazılarını iş yerlerinde ziyaret etti. Ziyaretlerde özellikle istihdam sorunu görülüşüp, şirketlerin ihtiyaç duyduğu kalifiye elemanlarda aranılan özellikler görüşülerek notlar alındı.

ESİDER Başkanı Muammer Ömeroğlu, Başkan Yardım¬cısı Fevzi Torolsan, Yönetim Kurulu Üyeleri Armağan Çakar ve Taşkın Yenidünya tarafından ger¬çekleştirilen ziyaretlerde farklı sek¬törlerde faaliyet gösteren ESİDER üyesi bölge sanayicisiyle bir araya gelindi. Bölge sanayicisinin sorun ve çözüm önerilerini dinlemek, karşılıklı fikir alış verişinde bulunmak üzere ger¬çekleşen ziyaretlerde istihdam ve bölge sanayicisinin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün nasıl sağlanabi¬leceği konusuna özel olarak değinil¬di.

ESİDER Başkanı Ömeroğlu'nun ESİDER'in yürüttüğü çalışmaları ve bu çalışmalarda gelinen nokta¬yı özetlediği ziyaretlerde ESİDER üyesi firma sahiplerinin de görüşleri de alındı. Ziyaretlerin ilki Zümrütpen yö¬netim kurulu başkanları Mustafa Özdemir ve Mehmet Özdemir'e gerçekleştirildi. Sırasıyla Gaysan Gazlı Amörtisör'den Şevket Temel¬li, Santana Tekstil'den Sedat Çelik, Soyyiğit Group'tan Temel Soyyiğit de ziyaret edildi.

Ziyaretlerde sanayiciler ESİDER Başkanı ve beraberindeki heye¬ti makamlarında ağırladı ve bölge sanayicisinin sorunları konuşuldu. Konuşmalarda özellikle ele alınan konulardan biri de ESİDER'in çö-züm noktasında yoğun çaba göster¬diği, ilçe kaymakanlığı ve İş-Kur ile ortak projeler üzerinde çalıştığı böl¬gedeki istihdam ve nitelikli iş gücü temininde çekilen zorluklar oldu.
ESİDER Başkanı Muammer Öme¬roğlu ziyaret edilen iş adamlarından bu konudaki düşüncelerini alırken, hangi vasıflara sahip elemanların bulunmasında sıkıntı çekildiği ko¬nusunda da bilgilendirildi. Ziyaret edilen firmalar fabrika ve üretim alanlarının da gezildiği zi¬yaretler de, ESİDER başkanı ve yö-netim kurulu üyeleri bu firmaların çalışanlarıyla tanışıp, onlarla da kısa süreli sohbetler gerçekleştirdi.

ESİDER Başkanı Muammer Öme¬roğlu, konuyla ilgili açıklamasında, "Üyelerimize yönelik ziyaretler sa-yesinde bölge sanayicisi arkadaşla¬rımızın sorunlarını yerinde dinleyip, çözüm konusunda fikir alış verişin¬de bulunma şansımız oluyor. Yoğun iş tempomuz ve dernek çalışmala¬rımız içinde vakit bulabildiğimiz sürece üyelerimizi ziyeret etmeye ve onların görüşlerini almaya devam edeceğiz" diye konuştu.