Buradasınız : FAALİYETLERİMİZ

İSİFED'İN DÜZENLEDİĞİ BALODA CUMHURİYETİMİZİ COŞKUYLA KUTLADIK

İSİFED'İN DÜZENLEDİĞİ BALODA CUMHURİYETİMİZİ COŞKUYLA KUTLADIK -

İSİFED tarafından 2009 yılından bu yana geleneksel olarak her yıl düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Balosu'nun beşincisi de oldukça görkemli geçti. ESİDER yönetimi ve üyelerinin de katıldığı balo iş adamları, siyasetçi ve bürokratları bir araya getirdi. Etkinlikte konuşan İSİFED Başkanı Mehmet Sandal, Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine çıkabilmek adına sanayicilere büyük görev düştüğünü vurguladı. İSİFED'in beş seneden bu yana düzenlediği ve artık geleneksel hale gelen Cumhuriyet balosu, 1 Kasım 2013 tarihinde Avcılar Double Tree Hilton Otel de 19:00 da verilen açılış kokteyliyle başladı.
Cumhuriyet balosuna İSİFED Başkanı ve yönetim kurulundan arkadaşları ev sahipliği yaparken ESİDER ve İSİFED'e bağlı diğer derneklerden çok sayıda sanayici, çeşitli siyasi partilerin temsilcileri ve çeşitli görevlerde bulunan bürokratlar kutlamada hazır bulundular. Etkinlik bir saat süren kokteyl ile başlarken bu esnada iş adamı ve sanayiciler hem birbirleriyle, hem de çeşitli siyasi partilerin temsilcileri ve bürokratlar ile sohbet etme fırsatı buldular. İSİFED Başkanı Mehmet Sandal: Cumhuriyet bizim en önemli değerimizdir Kokteylin ardından balo salonuna geçen konuklara İSİFED Başkanı Mehmet Sandal kısa bir hoş geldiniz konuşması yaptı. Mehmet Sal konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Değerli konuklar. Bugün Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ten bizlere miras kalmış olan Cumhuriyetimizin 90. yılını kutlamak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. İSİFED olarak 5 senedir geleneksel hale getirdiğimiz Cumhuriyet Balomuzu, her sene aynı coşku ve heyecanla kutlamaktayız.

Cumhuriyetimiz bizlerin en önemli değeridir. Ömrümüz yettiğince her sene coşkuyla kutlamaya devam edeceğiz. Ancak Cumhuriyetimize karşı sorumluluğumuz bundan ibaret değildir. Ulu Önder Atatürk bizlere muasır medeniyetler seviyesini hedef olarak göstermiştir. Ben, bu hedefe ulaşma noktasında en önemli görevin sanayicilere düştüğüne inanmaktayım. "Bilimin ve aklın yolundan şaşmamalıyız" Bugün tam bağımsız olmanın en önemli koşulu ekonomik anlamda kendi kendine yetebilmektir. Bilim, teknoloji ve sanayi alanında atacağımız adımlar ülkemizin kendi kendine yetebilmesi bakımından hayati öneme sahiptir. Sanayi alanında dışa bağımlılığımızı azaltıp, sanayi ürünleri ithal eden bir ülke olmaktan çıkıp sanayi ürünlerini ihraç eden bir ülke haline geldiğimiz zaman hedefimizin önemli bir kısmını gerçekleştirmiş sayabiliriz kendimizi. Bu noktada oldukça başarılı, kendi sektörlerinde dünya devleriyle yarışabilen firmalarımız az değildir.

Ben inanıyorum ki, bilimin ve aklın yolundan şaşmadan, azim ve kararlılıkla çalışırsak çok daha iyi bir noktaya gelebiliriz. Cumhuriyetimizi kutlamak bir anlamda da Cumhuriyetimizin kuruluş fikri ve mantığını anımsamaktır. Bu mantık ise akıl ve ilmin rehberliğidir. Sözlerime Atatürk ün bugünümüze de ışık tutması gerektiğini inığım şu sözleriyle son vermek istiyorum.

Ulu Önder der ki "Benim Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse benim manevi mirasçılarım olurlar."

Bizler İSİFED üyesi sanayiciler olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği akıl ve ilmi rehberimiz olarak kabul edeceğiz ve ülkemizin kalkınması adına elimizden geldiğince çalışacak, gayret göstereceğiz. Coşkuyla kutladığımız nice Cumhuriyet kutlamalarında beraber olmamız dileğiyle.

Tüm konuklarımıza iyi eğlenceler diliyorum. " Atamızın sevdiği şarkılar çalındı Açılış konuşmasının ardından başlayan baloda Atatürk ün sevdiği şarkılar çalındı. Atatürk ile ilgili slayt gösterilerinin de yapıldığı ve gece yarısına kadar süren baloda konuklar zaman zaman duygu dolu anlar da yaşadılar.