Buradasınız : FAALİYETLERİMİZ

ESENYURT'TA SAĞLIKÇILAR TIP BAYRAMINI KUTLADI

ESENYURT'TA SAĞLIKÇILAR TIP BAYRAMINI KUTLADI -

ESENYURT'TA SAĞLIKÇILAR TIP BAYRAMINI KUTLADI Sağlık çalışanlarının bayramı olan 14 Mart Tıp Bayramı, Esenyurt 'ta da Nikah Sarayında düzenlenen özel bir gece ile kutlandı. Esenyurt Belediyesi, Özel Esencan Hastanesi, Avrupagöz, Yeni Hayat Hastanesi ve Etik Life Tıp Merkezi'nin işbirliği ile düzenlenen gecede Karadeniz müziğinin başarılı temsilcilerinden Selçuk Balcı ve Kafkas Halk Oyunları ekibi davetlilere keyifli anlar yaşattı.

Esenyurt Belediyesi Nikah Sarayında düzenlenen geceye Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Esenyurt İlçe Emniyet Müdürü Levent Hasan Özen, ilçe daire amirleri, doktorlar ve çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

Gecede ESİDER de Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Torolsan, Başkan Yardımcıları Muammer Ömeroğlu ve Armağan Şakar tarafından temsil edildi.

Taşkın Yenidünya: Hekimlik onur verici ve kutsal bir iştir.

Kafkas ekibinin gösterileri ardından ilçedeki sağlık kuruluşları adına Esencan Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Taşkın Yenidünya söz aldı. Yenidünya, "Bugün 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle bir araya geldik. 14 Mart, 1827 yılında Padişah 2. Mahmut tarafından Mektebi Tıbbiye Şahane'nin kurulduğu tarihtir. 14 Mart'ın bayram olarak kutlanması, 14 Mart 1919'da işgal altındaki İstanbul'da gerçekleşmiştir. Tıp okulu öğrencileri işgali protesto için toplanmış ve onlara devrin ünlü doktorları da destek vermişti" diye konuştu.

Hekimliğin, sağlık çalışanı olmanın zor ama onur verici ve kutsal bir iş olduğunu belirten Dr. Taşkın Yenidünya; "Mesleğimizin özünde fedakarlık vardır. Ödülümüz ise hastamızın sağlığına kavuşması ve bir teşekkürüdür. Bayramımız hayırlı olsun" dedi.

Ekrem İnci: Hekimlerimiz, vatandaşlar arasında ayrım yapmadan hizmet veriyor.

" Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, "Çok güzel ve anlamlı bir günde sağlık çalışanlarımız ile bir araya geldik. Sayın Başkanımızın büyük çabaları ile Esenyurt'ta sağlık alanında yine vatandaşımıza büyük hizmetler yapılmaktadır. Belediye başkanımızın ve ekibinin çalışmaları sonucunda ilçemizde kaplıca sağlık tesislerde yakında geliyor. Bugün burada vatandaşa dil, din, irk ayırımı yapmadan hizmet eden hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutlamak için birlikteyiz" dedi.

Necmi Kadıoğlu: Sağlıkta iyi bir noktaya geldik.

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ise Esenyurt 'un sağlıkta daha iyi yerlere geleceğini söyledi. Başkan Kadıoğlu, yaptığı konuşmada, "On yılda ilçemiz sağlık alanında iyi bir noktaya geldi. Hastanelerimiz peş peşe açıldı. Sağlık tesislerinin hepsinin açıldığı bir ilçe haline geldik. Bundan sonrada ek sağlık birimlerinin, hastanelerinin açıldığını hep birlikte göreceğiz. Bu durum ilçemize sağlık alanında da farklı bir misyon kazandıracaktır" dedi.

Doktorların zaman zaman saldırıların hedefi olmasına da değinen Başkan Kadıoğlu; "Hekimlerimize sabırla görev yapmalarını temenni ediyorum. Çünkü iyi hedefler zor elde edilir. Ancak hekimlerimizin sabrı bu hedefleri gerçekleştirecektir. 14 Mart Tıp Bayramınızı kutluyorum" diye konuştu.

Davetliler Selçuk Balcı'nın türküleriyle eğlendi.

Konuşmalardan sonra sahneye çıkan Karadeniz müziğinin sevilen sesi genç sanatçı Selçuk Balcı davetlilere türküleriyle coşkulu bir gece yaşattı.