Buradasınız : FAALİYETLERİMİZ

İSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN, ESİDER HEYETİNİ KABUL ETTİ

İSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN, ESİDER HEYETİNİ KABUL ETTİ -

Görevine yeni başlayan İstanbul Valisi Vasip Şahin, ESİDER Başkanı Fevzi Torolsan, ESİDER Başkan Yardımcıları Muammer Ömeroğlu, Armağan Şakar ve Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnce'yi makamında kabul etti. ESİDER Başkanı Torolsan, yeni görevinde başarılar dilediği Vali Şahin'i Esenyurt'taki sanayi ve ESİDER hakkında bilgilendirdi.

Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci: ESİDER bölgede çok aktif çalışmaktadır

Esenyurt Kaymakamı ve ESİDER heyetini makamında kabul eden İstanbul Valisi Vasip Şahin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, Vali Şahin'e "hayırlı olsun" dileklerini ilettikten sonra Esenyurt'un hızlı gelişimini ve buna karşılık istihdam yaratma konusunda yapılan çalışmaları aktardı. Kaymakam İnci, ESİDER'in bölgede çok aktif çalıştığı ve faydalı projelere imza attığı bilgisini de İstanbul Valisi Vasip Şahin ile paylaştı.

ESİDER Başkanı Fevzi Torolsan: Sanayi ve kent bir bütünlük oluşturmalıdır.

İstanbul Valisi Vasip Şahin'e "hoş geldiniz" diyerek yeni görevinde başarılar dileyen ESİDER Başkanı Fevzi Torolsan, Esenyurt'un sanayi potansiyeli hakkında bilgi verdi. Türkiye ekonomisinde sanayi üretiminin %40'ını karşılayan İstanbul'un sanayi potansiyelinin beşte birinin Esenyurt'ta olduğunu belirten Torolsan, nüfusu 700 bine dayanan ilçede alt yapı, istihdam ve yerleşim gibi konulara önem verilmesi gerektiğini ifade etti. ESİDER Başkanı Fevzi Torolsan, Esenyurt'ta sanayi ve kentin bir bütünlük oluşturduğunu, ilçede sanayi ve kenti ayrılmaz bir bütün olarak bir arada değerlendirmek gerektiğini de belirtti.

İstanbul Valisi Vasip Şahin: Kalkınmanın ve refahın yolu üretmekten geçmektedir.

Kalkınmanın ve refahın yolunun üretmekten geçtiğini ifade eden Vali Şahin ise "Üreten herkes öncelikle kendisini sonrasında ise istihdam ettiği çalışanları devlet için yük olmaktan kurtarmaktadır. Sanayicilerimizin üretimi ve kazancı aynı zamanda ülkemizin ve insanımızın kazancıdır" dedi.

Görüşmede kendisine Esenyurt Expo 2015 Sanayi Etkinliği için davetiye verilen Vali Şahin, etkinliğin hayırlı olmasını diledi ve programının müsait olması durumunda etkinliğin açılışına katılmaktan memnuniyet duyacağını belirtti.