Buradasınız : FAALİYETLERİMİZ

ESENYURT SANAYİCİSİ YENİ İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ İLE BİR ARAYA GELDİ

ESENYURT SANAYİCİSİ YENİ İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ İLE BİR ARAYA GELDİ -

ESENYURT SANAYİCİSİ YENİ İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ YAZGAN İLE BİR ARAYA GELDİ

Esenyurt Sanayici ve İşadamları Derneği [ESİDER] tarafından, 18 Kasım da Bonnissimo Cafe de düzenlenen kahvaltılı tanışma toplantısı Esenyurtlu sanayici ve iş dünyası temsilcileri ile Esenyurt un yeni Emniyet Müdürü Muharrem Yazgan ı bir araya getirdi.

Fevzi Torolsan: Sanayicilerin yarattığı istihdam asayiş bakımından da son derece önemli

ESİDER Başkanı Fevzi Torolsan Esenyurtlu sanayiciler adına Yazgan a "hoş geldiniz" dedi ve yeni görevinde başarılar diledi. ESİDER ve faaliyetleri hakkında Yazgan ı kısaca bilgilendiren Torolsan, konuşmasında sanayinin yarattığı istihdamın asayişin sağlanması adına da son derece önemli olduğunu vurguladı.

ESİDER Başkanı "İstihdam ve işsizlik oranları ile asayiş sorunları arasında çok net bir ilişki vardır. İşsizliğin olduğu yerde suç oranları artar. Bizler, olabildiğince fazla sayıda istihdam yaratmaya çalışarak emniyet güçlerimize dolaylı olarak destek olmaktayız" dedi.

"Huzur ve güvenliğin olmadığı yerde üretim de olmaz"

Sanayicinin huzur içinde üretim yapabilmesinin, asayiş noktasında bir sorun yaşamamasının da son derece önemli olduğunu vurgulayan Torolsan "Huzurun olmadığı yerde üretim yapılamaz. Güvenlik ve huzur gerçekten en önemli ihtiyacımız. Bunu sağlamak için ellerinden geleni yapan emniyet mensuplarımız, çok önemli bir görev ifa etmektedirler" diye konuştu.

Muharrem Yazgan: Sanayicilerimizin güvenliği bizler için çok önemli

ESİDER ve Başkan Fevzi Torolsan a organizasyon için teşekkür eden İlçe Emniyet Müdürü Muharrem Yazgan, Esenyurtlu sanayiciler ile tanışmaktan dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Esenyurt ta asayiş sorunları ve Esenyurt Emniyet Müdürlüğü nün yaklaşımları hakkında bilgi veren Yazgan, suç ile mücadelenin sadece polisiye önlemler ile yapılamayacağını cehalet, işsizlik ve sosyal sorunlarla mücadelenin de son derece önemli olduğunu vurguladı. Sanayicilerin ve iş dünyasının yarattığı istihdamın son derece önemli olduğunu vurgulayan Yazgan "Özellikle gençlerimizin iş sahibi olabilmesi,onları suçtan ve birçok kötü alışkanlıktan uzak tutmaktadır" dedi.

Esenyurt ta ciddi bir sanayi potansiyeli olduğunu vurgulayan Yazgan, "Sanayicilerimizin huzur ve güven içinde üretim yapması elbette ki son derece önemlidir. Esenyurtlu sanayicilerimizin güvenliği için de elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.