Buradasınız : FAALİYETLERİMİZ

ESİDER BAŞKAN FEVZİ TOROLSAN İLE DEVAM KARARI ALDI

ESİDER BAŞKAN FEVZİ TOROLSAN İLE DEVAM KARARI ALDI -

ESİDER, 9 Mart 2016 tarihinde düzenlediği 9. Olağan Genel Kurulu nda mevcut başkanı Fevzi Torolsan ile üç sene daha devam kararı aldı. Pelit Pastanesi nin toplantı salonunda yoğun katılımla gerçekleşen genel kurul toplantısına Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci de katıldı.

ESİDER in 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 9 Mart 2016 tarihinde Pelit Pastanesi nin toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti. Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci ve İSİFED Başkanı Mehmet Sal da hazır bulunduğu genel kurul toplantısı ESİDER Başkanı Fevzi Torolsan ın konuşmasıyla başladı.

Konuklara "hoş geldiniz" diyerek söze başlayan Torolsan 2015 yılındaki çalışmalarda katkısı bulunan yönetim kuruluna ve tüm üyelere teşekkür etti.

"Şikayet üretmiyor, çözümü düşünüyoruz"

ESİDER in amatörce emek sarf eden ve sadece şikayet üreten sivil toplum kuruluşlarından farklı olduğunun altını çizen Başkan Torolsan "ESİDER olarak bizler hep beraber sorunlarımıza nasıl çözüm bulabiliriz diye düşünen, birbirine destek olmaya çalışan, bu ülkenin evladı olarak içinde yaşadığı topluma katkı sunmaya çalışan üretken bireyleriz" dedi.

"Sanayinin büyük kentlerden dışlanması yanlıştır"

ESİDER in amacının hızla gelişen Esenyurt un refah içinde, sağlıklı ve mutlu bir ilçe olması idealine katkı sağlamak olduğunu ifade eden Torolsan sözlerine şöyle devam etti: "Bizler sanayici ve iş adamları olarak yarattığımız üretim kapasitesi, istihdam ve bunun sonucundaki katma değer ile kentin kaynağının, zenginlik yaratma musluğunun başında bulunuyoruz. Sanayinin dönem dönem büyük kentlerimizden dışlığı ülkemizde bu anlayışın aslında ne kadar yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Bu noktada kutuplaşmacı değil, birliktelikçi yaklaşımla Esenyurt'ta ülkemiz adına güzel örnekler hayata geçirdiğimizi düşünüyorum. İstanbul'umuzun sanayi kapasitesinin yaklaşık yüzde 25 inin Esenyurt'ta olduğunu, ihracat potansiyelinin 10 milyar dolar civarında olduğunu, devletimiz ve yerel yönetimimizle birlikte, el ele, gururla ilan edebiliyoruz."

"Kalkınabilmek için sanayiye sahip çıkılmalı"

Bir ülkenin kalkınabilmesi öncelikle sanayisine sahip çıkması gerektiğini ifade eden Torolsan "Bu noktada çok şanslı olduğumuzu da özellikle belirtmeliyim. Gerek Sayın Kaymakamımız Ekrem İnci, gerekse Sayın Belediye Başkanımız Necmi Kadıoğlu konuya alışageldiğimizin çok ötesinde bir bilinç ile yaklaşmakta ve bizlere destek olmaktadırlar" dedi.

Konuşmasının sonunda, görev süresinin sonuna gelmiş ESİDER yönetiminin son icraatı olarak Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci ye yönetim kurulu kararı ile "ESİDER Onur Üyeliği" sunmak istediğini ifade eden Torolsan İnci yi kürsüye davet etti.

Kaymakam Ekrem İnci ESİDER in onur üyesi oldu

ESİDER in onur üyesi olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Kaymakam Ekrem İnci "Sizler bizim onur kaynağımızsınız. Esenyurt'a geleli üç yıl oldu. Sayın belediye başkanımız bize her konuda büyük destek oldu. Esenyurt fabrikaları kapsayan bir ilçemiz. Her zaman sizlerle beraberiz, sanayicilerimize her türlü desteği vermeye, elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sayın valimiz de böyle düşünüyor. Esenyurt'ta ilkleri hayata geçiriyoruz. Kurum ve kuruluşlarıyla dinamik bir ülkeyiz. Birlikte çok daha güçlü bir Türkiye hepimiz elimizden geldiğince çalışacağız" diye konuştu.

Kaymakam Ekrem İnci ye onur üyeliği belgesinin takdiminden sonra geçmiş dönem başkanları Kemal Erimtan ve Reha Birol e de birer şükran belgesi takdim edildi.

Bahattin Özata anıldı

ESİDER genel kurulunda, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Bahattin Özata da anıldı. "Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz değerli üyemiz, dostumuz Sayın Bahattin Özata'yı da huzurlarınızda rahmet ve şükranla anmak istiyorum. Mekanı cennet olsun" diyen Başkan Torolsan, Bahattin Özata için hazırlanan şükran belgesini, babasını temsilen genel kurula gelen Barışcan Özata ya takdim etti.

Ayrıca ESİDER Yönetim Kurulu ndaki tek iş kadını Gülden Kaya ya iş kadınlarını temsil etmesi nedeniyle, ESİDER den ayrılan Özlem Öğünç e de bugüne kadarki hizmetlerinden dolayı çiçek verildi.

Belge ve çiçeklerin takdiminden sonra Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal etmiş büyüklerimiz ve Bahattin Özata için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

İstiklal Marşının okunmasının ardından İSİFED Başkanı Mehmet Sal divan başkanlığına seçildi ve Sal ın başkanlığında genel kurul başladı.

Başkan ve Yönetim Kurulu oy birliği ile seçildi

ESİDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muammer Ömeroğlu nun iki yıllık çalışmaları kapsayan faaliyet raporunu okumasının ardından Yönetim Kurulu Üyesi Turgut Şavlı tarafından okunan geçmiş dönem bütçesi ve ileriye dönük tahmini bütçe oy birliği ile kabul edildi.

Bütçenin onaylanmasının ardından okunan yönetim kurulu adaları da oy birliği ile kabul edildi. Mevcut Başkan Fevzi Torolsan ın yeniden başkan olarak seçildiği 9. Olağan Genel Kurul sonrasında 2016 - 2017 yılı için ESİDER in yönetim kurulu asil ve yedek üyelikleri şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu Asil Üyeler
Gülden KAYA
Fevzi TOROLSAN
Muammer ÖMEROĞLU
Emin Armağan ŞAKAR
Dr. Taşkın YENİDÜNYA
Temel SOYYİĞİT
Turgut ŞAVLI
Turan İŞCAN
Sedat ÇELİK

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler
Hüseyin SOYÖZ
Murtaza TAŞDEMİR
Veysel KARATAY
Barışcan ÖZATA
Erdal ERYILMAZ