Buradasınız : FAALİYETLERİMİZ

İSİFED İFTARINA ESİDER'DEN YOĞUN KATILIM

İSİFED İFTARINA ESİDER'DEN YOĞUN KATILIM -

İSİFED'in bağlı dernekleri ile beraber gerçekleştirdiği iftar 700 kişinin katılımıyla gerçekleşti. Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadıoğlu, İSİFED Başkanı Muammer Ömeroğlu, ESİDER Başkanı Fevzi Torolsan ve İSİFED'e bağlı derneklerin başkan ve yönetim kurulu üyeleri de iftarda hazır bulundu. İSİFED tarafından kendine bağlı derneklerle beraber, 16 Haziran'da Avcılar Hilton Double Tree Hotel'de düzenlenen iftar yoğun katılımla gerçekleşti. İftara katılan 700 konuğun yarıdan fazlası ESİDER üyeleri ve onların misafirlerinden oluştu. İSİFED Başkanı Muammer Ömeroğlu'nun ev sahipliğinde gerçekleşen iftarda Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadıoğlu, ESİDER Başkanı Fevzi Torolsan, HASİAD Başkanı Hüseyin Bozdağ, KSİAD Başkanı Ekrem Özen, BEYSİAD Başkanı Nuri Aslan, SAN-DER Başkanı Mehmet Kocasakal, ÇASİAD Başkan Yardımcısı İbrahim Durna, Moda ve Hazır Giyim Federasyon Başkanı Hüseyin Öztürk ile beraber çok sayıda derneğin yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundular.

 Muammer Ömeroğlu: Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var Semazen gösterisiyle başlayan iftarda açılış konuşmasını ev sahibi sıfatıyla İSİFED Başkanı Muammer Ömeroğlu yaptı. Ramazan ayının birlik ve beraberlik duygularını, dayanışma hissini ön plana çıkardığını belirten Ömeroğlu; "Her gün şehit haberlerinin geldiği, sınırlarımızın dışında büyük savaşların yaşandığı bugünlerde birlik ve beraberliğe her zaman olduğundan daha fazla ihtiyacımız var" dedi. İSİFED ve İSİFED'e bağlı derneklerin İstanbul ve kendi bölgeleri adına önemli işlere imza attığını belirten Ömeroğlu; "Derneklerimiz kendi bölgelerinde yerel yönetimlerle, mülki idareyle, bölge üniversiteleri ve diğer sivil toplum kuruluşları beraber önemli işlere imza atmaktadır. Bu anlamda bizler güçlerimizi birleştirerek, beraberce çok daha önemli işlere imza atılabileceğini de göstermekteyiz." diye konuştu. Ekrem İnci: ESİDER gibi sivil toplum kuruluşlarını önemli buluyorum. 

Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci ise konuşmasında İSİFED ve ESİDER'in bölge içi çok önemli sivil toplum örgütleri olduğunu belirtti. İftar etkinliğine bu denli yoğun katılımın İSİFED ve ESİDER'in başarılı bir örgütlenme gerçekleştirmiş olduğunun göstergesi olduğunu ifade eden Özen; "İSİFED ve ESİDER gibi sivil toplum kuruluşlarını bölgemiz adına önemli buluyor ve onların etkinliklerine elimden geldiği kadar katılmaya çalışıyorum. Bulunduğu bölgede önemli işlere imza atan, üreten, istihdam sağlayan ve her zaman daha iyisini yapmak adına projeler üreten ESİDER gibi sivil toplum örgütlerimizin çalışmalarını takdirle takip ediyor ve elimizden gelen desteği sağlamaya çalışıyoruz" dedi. Tarkan Kadıoğlu: Sanayiciler TURKONFED ve İSİFED gibi STK'lara daha fazla destek vermeli TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadıoğlu, Ramazan ayının önemine ve yarattığı birlik beraberlik duygusuna değindikten sonra sanayicilerin birçok sorunu olduğuna da değindi. Kadıoğlu, TÜRKONFED ve İSİFED gibi kuruluşların sanayicilerin sorunlarına çok daha hızlı çözüm üretebileceğini, sanayicilerin bu tür sivil toplum örgütlerine daha fazla destek vermeleri gerektiğini de belirtti. Son olarak kürsüye çıkan İSİFED Başkanı Muammer Ömeroğlu, İSİFED yönetim kurulu üyelerini sahneye davet ederek hem onlara teşekkür etti, hem de çalışmalarından dolayı birer plaket verdi.