Buradasınız : FAALİYETLERİMİZ

ROMANYA ESİDER' İ AĞIRLADI

ROMANYA ESİDER' İ AĞIRLADI -

ESİDER ve İSİFED iş birliği ile Romanya'ya yoğun katılımlı bir ticari gezi düzenlendi. Geziye çoğunluğu ESİDER üyesi çok sayıda sanayici ve iş adamı katıldı. Bükreş'te resmi kurumlar ile görüşmeler yapıldı. Bu görüşmelerde Romanya ile ilgili ticaret olanakları konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu. Romanya'da yatırım ve iş kurma şartları hakkında bilgi alan heyet, Romanya firmaları ile ihracat olanakları konusunda da fikir teatisinde bulundu. Gezi kapsamında Romanya Büyükelçisi Koray ERTAŞ, Ticaret Odası, Ekonomi Bakanlığı, Milli Kobi Merkezi, TİAD, EXİMBAK ve ülkenin Lojistik merkezi olan DORALİ Bölgesi ziyaret edildi.

Geziye İSİFED Başkanı Muammer ÖMEROĞLU, İSİFED Yönetim Kurulu Üyesi ve ESİDER Başkanı Fevzi TOROLSAN, İSİFED Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet KURTMAN, SANDER Başkanı ve İSİFED Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet KOCASAKAL, ESİDER Yönetim Kurulu Üyeleri Soyyiğit Grup A.Ş.'den Temel SOYYİĞİT, Savlı Gıda Firmasından Turgut ŞAVLI, Santana Tekstil firmasından Sedat ÇELİK, Adres Patent firmasından Av. Ali YÜKSEL, Archled Aydınlatma firmasından Murat SELVİTOP ve faaliyetlerini Romanya'da sürdüren Estetic Packing firmasından Özkan PİYADE katıldı.

ESİDER Başkanı Fevzi TOROLSAN gezi hakkında yaptığı değerlendirmede '' Olumlu bir fotoğraf gördük. Büyükelçiliğimizi ziyaretimizde büyükelçinin, özellikle ticaret ataşesinin konuya çok önem verdiğini ve çok aktif olarak çalıştığını tespit ettik. Burada yapılacak ticari girişimlerin, yatırımların elçilik tarafından da aktif olarak desteklendiğini öğrendik. Elçilik Romanya'daki Türk kökenli kuruluşlarla da iyi bir iletişim içinde ve birlikte çalışıyor. Türk İş Adamları Derneği Başkanı, bizi büyük bir heyecan ve samimiyetle karşıladı. Üstelik ziyaretimizi ortak bir dostumuzdan öğrenmişti. Elçiliğimize geldi ve heyetimizi dernekte ağırladı. Ziyaretimizden habersiz olmalarına rağmen, heyetimize bu kadar büyük yakınlık ve misafirperverlik göstermiş olmaları bizi son derece mutlu etti '' dedi.