Buradasınız : FAALİYETLERİMİZ

SANAYİMİZİN DÜNYAYA AÇILMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

SANAYİMİZİN DÜNYAYA AÇILMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ -

Esenyurt son yıllardaki büyük gelişmeyi sadece şehircilik değil, sanayi alanında da göstererek ülke ekonomisinde önemli pay sahibi olmuş durumda. Esenyurt ve çevresindeki bölgeler ülke sanayiinin %40'na yaklaşan İstanbul Sanayi Odası Üyelerinden yaklaşık dörtte birini teşkil etmekte. İstanbul Ticaret Odası verilerine göre ise bölgedeki 30.000 civarında işyerinin yarısı Esenyurt ilçesi sınırları içinde. ESİDER çoğunluğu KOBİ'lerden oluşan bu potansiyelin dünya piyasalarında yerini alabilmesi için potansiyel pazarlara seyahatler düzenlemekte iş adamlarına ilgili ülkelerde üst düzeyde temaslar sağlayarak yeni kapılar açacak bir seri organizasyonlar yapmaktadır. Bu çalışmalarımızın devamı olarak dünya çapında uzman olan Essex Üniversitesi Uluslararası İşletme Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mehmet Demirbağ'ı davet ederek "Uluslararasılaşma ve Stratejik İttifaklar" başlıklı konferansta ağırladık.

Prof.Dr.Mehmet Demirbağ 27 yıldır başta İngiltere olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde firma birleşmeleri üzerine çalışmalar yapmış bu konuda yurt içinde ve dışında birçok proje gerçekleştirmiştir.

Konferansın açılış konuşmasını yapan başkanımız sayın Fevzi TOROLSAN, bölgenin sanayi potansiyeline değinerek kobiler için uluslararası rekabetin parçası olmanın ülke ekonomisi için önemini belirtmiş, "Bölge sanayinin güçlü ve üretken olması için çalıştığımızı belirtmiştir.Bu konuda sarf edilen gayretlerde daima yerel yönetim ve devlet ile bütünlük içinde çalışmanın önemini dile getirerek Esenyurt Kaymakamı Sayın Ekrem İNCİ ve Esenyurt'un bu denli gelişmesini sağlayan Belediye Başkanı Sayın Necmi KADIOĞLU'na konuya verdikleri önem ve işbirliği için, toplantıya katılamayan ancak kendisine gönderdiği başarı dileklerini ileten telgrafı için ve göstermiş olduğu yakın ilgi nedeni ile tüm katılımcılar adına İstanbul Valisi Sayın Vasip Şahin' e teşekkür ettiğini ifade etti.

Konuşmacı sayın Prof.Dr. Mehmet DEMİRBAĞ kendilerini kırmayarak organizasyona destek veren PETİ Yatırım Planlama Danışmanlık Yönetim Kurulu başkanı Sayın Vedat PEHLİVAN, Türkiye Uluslararası İstihdam Stratejisi mimarlarından Sayın Doçent Dr. Sayım YORGUN ve arkadaşlarına , İSİFED Başkanı Muammer ÖMEROĞLU'na ve tüm katılımcılara şükranlarını ifade etti.